A korfui utazáshoz októberi időpontot választottam, ez volt a legutolsó turnus, így pedig a legolcsóbb. Nem foglaltam fakultatív programot, egyénileg, bérelt autóval fedeztük fel a szigetet, Ipsos faluból kiindulva.
Korfu a Jón szigetcsoport második legnagyobb szigete. Itt találkozott Odüsszeusz Nauszikával, ezen a szigeten építtetett magának kastélyt Erzsébet királyné (Sissi), Korfunak köszönhette természetszeretetét a híres angol író, Gerald Durell és itt született Fülöp, Edinburgh hercege, II. Erzsébet angol királynő férje.
A fővárosba érdemes ellátogatni. Két részből áll, a műemlékekkel teli óvárosból és a modern újvárosból. A Régi Erőd és az óváros között láthatjuk a főteret, az Eszplenádát. A tér déli csücskében található a Jón Akadémia 1943-ban lebombázott romjai. Ez volt 1840-től egészen a második világháborúig Görögország első egyeteme. A főtéren találjuk az árkádos házsort, a Lisztónt. Az árkádok alatt éttermek és kávéházak helyezkednek el. Meglátogathatjuk a Régi Erődöt, a Szent Mihály és Szent György Palotát, az Új Erődöt, a Mon Reposz villát, érdemes betérni a templomokba és a Régészeti Múzeumba.
Paleokasztrica a sziget fő látványossága és a legnépszerűbb üdülőhelye. A táj olyan, amilyennek Lawrence Durell leírta: zöldellő hegyek, látványos öblök. Itt alapították 1228-ban a Panagia-kolostort. A szerzetesi cellák már üresek, de a múzeumot és a templomot érdemes megnézni.
Angelokasztro vára is nagyon látványos. A 13. században épült, bár többször nagy erőkkel ostromolták, a támadások mindig sikertelenek maradtak. Két kegyhelyet találunk itt, az egyik Mihály-és Gabriel arkangyalokról elnevezett kicsiny templom, a másik (ezt nehezebb megtalálni) a belső udvar romjai között megbúvó Agiosz Kyriaki barlangkápolna.
Szidari a környék legfelkapottabb üdülőfaluja. Jó hírét egyedülálló tengerpartjának köszönheti. Nevezetes öble a Canal d’Amour.
Kassziopi egy elragadó városka. Akkor indult virágzásnak, mikor Cicero, Cato, Marcus Aurelius és Néró is ellátogatott ide.
A sziget legmagasabb hegye a Pantokrátor. A csúcson egy 15. századi kolostort tekinthetünk meg, néhány szép ikonnal. A hegyre meredek, szerpentines út vezet.
Erzsébet királyné 1861-ben vásárolta meg a mai Akhilleon területén lévő Vraillasz birtokot. Két év alatt született meg a neoklasszicista épület. A berendezésről maga Erzsébet gondoskodott. Sissi tragikus halála után a régészet iránt érdeklődő II. Vilmos német császár lett a következő tulajdonos. Ma kisebb múzeum működik Erzsébet és Vilmos személyes tárgyait bemutatva.
Írta: Ildikó