Kaprun
Autóval utaztunk Ausztriába. Szállást, mint korábban is, utazási irodán keresztül foglaltunk. Most is apartmanban, Kaprunban.
Kaprun egy népszerű üdülőhely, víztározója egy technikai csoda. A Kapruner Ache-erőmű munkálatai 1951-ben fejeződtek be. A legmagasabban fekvő (2036 méter) víztározó a Mooserboden-tó, melyet a Pasterze-gleccser olvadó jege táplál. Az erőmű egy turistalátványosság is, mesterséges tavak, vízlépcsők, duzzasztógátak és turistaösvények adják a környezet különleges harmóniáját. A közeli gleccserek biztosítják, hogy itt egész évben lehet síelni. Felvonó visz fel a 3203 méter magas Kitzsteinhorn-ra. Három átszállással értünk fel a hegycsúcsra.
Krimmler-vízesés
A HoheTauern Nemzeti Park északi részén található a híres Krimmler-vízesés, ami Európa legnagyobb vízesése. A patak az azonos nevű gleccserben ered, kb. 3000 méteres magasságban. A víz három lépcsőben zubog alá, az esés teljes magassága 380 méter. A vízesés mellett meredek, de remekül kiépített, korlátokkal, padokkal és kilátóhelyekkel ellátott ösvény vezet.
Kitzbühel
Kitzbühel városát több hegyvonulat veszi körül, minden év januárjában itt rendezik a világhírű lesikló- és műlesikló versenyt. A várost szerencsére megkímélték a háborúk, így sok történelmi látnivalója van.
A Szent András templom 1435-ben épült egy román kori templom helyén. A 14. századi Szent Katalin templomot a két világháború áldozatai emlékének szentelték.
Az egyik leghangulatosabb épület a Gasthaus Goldener Greif. A fogadót 16. századi festett homlokzat díszíti és egy tiroli zárt erkély.
A vasútállomás közelében van a Kitzbühel Hornbahn nagykabinos felvonóvölgyi állomása (787 méter). Három szakaszból áll, mert a Pletzeralmnál (1281 méter) elágazik, a II. vonala a Hornra, a III. pedig a mellékcsúcsra, a Hornköpfl (1776 méter) alatti Alpenhausig közlekedik. Innen még több felvonó indul felfelé.
Aurachi vadaspark
Felkerestük az Aurachi vadasparkot is, ahol 50 hektáros területen háborítatlanul élnek az őshonos nagyvadak, de tibeti jakok, zebuk, valamint Dybovsky-szarvasok.
Írta: Ildikó